Houslista Pavel Šporcl i letos vyráží na vánoční turné plné koled a vánočních melodií

Posluchači v devíti městech České republiky se mohou těšit na zbrusu nový vánoční program s orchestrem a skvělými hosty: sopranistkou Janou Šrejmou Kačírkovou, sólistkou Národního divadla a dvojnásobnou držitelkou ceny Thálie a harfistkou světového renomé a sólistkou České filharmonie Janou Bouškovou, v němž nebudou chybět ani oblíbené písně jednoho z nejprodávanějších alb loňského roku Vánoce na modrých houslích Pavla Šporcla.


V první polovině svátečně laděného koncertu zazní oblíbené barokní skladby a koncerty pro housle, smyčce a basso continuo Johanna Pachelbela, Antonia Vivaldiho, Johanna Sebastiana Bacha či Jana – Marie Leclaira. Barokní program zakončí kompletní provedení Vánočního concerta grossa č. 8 g moll op. 6 Arcangela Corelliho.                                

Jiskřivou hudbu barokních mistrů v druhé polovině večera vystřídá program ryze vánoční, sestavený z překrásných vánočních melodií, písní a koled z celého světa, a to ve speciálních aranžích pro sólové housle a orchestr. Chybět nebude populární vánoční píseň Rolničky, Schubertovo duchovní Ave Maria, Pásli ovce Valaši ani hymna českých Vánoc Narodil se Kristus Pán.

Jedinečný program naváže na první vánoční album Pavla Šporcla Christmas on the Blue Violin, které nahrál v roce 2017 s proslulou Královskou liverpoolskou filharmonií pro hudební vydavatelství Universal Music. Toto unikátní album získalo v loňském roce Platinovou desku za prodej a zařadilo se do žebříčku TOP 10 nejprodávanějších světových alb napříč žánry. Velmi úspěšné bylo rovněž stejnojmenné loňské turné Vánoce na modrých houslích, jež potěšilo na třináct tisíc posluchačů po celé České republice. Záznam z koncertu natočila Česká televize v pražském Foru Karlín, které Pavel Šporcl se svými hosty dvakrát zcela vyprodal.

Na letošní sérii devíti koncertů turné Pavla Šporcla doprovodí komorní smyčcový ansámbl Praga Camerata po městech českých a Janáčkův komorní orchestr na Moravě. Atraktivními hosty vánočně laděných večerů budou: sopranistka Jana Šrejma Kačírková, sólistka Národního divadla a držitelka dvou cen Thálie a harfistka světového renomé a sólistka České filharmonie Jana Boušková.

Více informací na www.pavelsporcl.cz

Vstupenky k zakoupení online zde nebo v předprodejním místě na pokladně Golden Apple Cinema v OC Zlaté jablko nebo na pokladně FBM v Kongresovém centru Zlín.