V sobotu se ve Zlíně potřetí konal Den s kávou

Mezinárodní den kávy připadá na 1. říjen. I proto v tomto měsíci krajské město omámilo aroma kofeinového životabudiče.
Kavárenský festival ve Zlíně vyvrcholil v sobotu v Kongresovém centru Dnem kávy. Tuto akci pořádal časopis Štamgast a Gurmán letos již potřetí. Nově do prostor zlínského stánku kultury zavítaly stovky návštěvníků a milovníků hnědého voňavého nápoje.


Lidé si mohli vyzkoušet nejrůznější způsoby přípravy káv, ochutnávat ji, vyslechnout si zajímavé tematické přednášky nebo si nakoupit na trhu s kávou.

„O akci je každoročně velký zájem, potvrzují to návštěvníci svým zájmem o workshopy, cuppingy (lidé degustují kávu pod dohledem odborníka, pozn. red.) a další program, který nabízíme. Například místa na ukázky latte art byla beznadějně vyprodána již několik dní dopředu,“ uvedl za organizátora Jaroslav Střecha.

Své zkušenosti si mohli vyměnit odborníci na výrobu, přípravu a prodej kávy a všeho, co se jí týká, s těmi, kterým vůně kávy učarovala. Nechyběly mezi nimi ani osobnosti ze Zlínska.

Atmosféru z KávaFestu 2018 si můžete prohlédnout zde ve fotogalerii.

Celý článek včetně rozhovorů se šéfredaktorem časopisu Štamgast a Gurmán Jaroslavem Střechou a kávovým baristou Janem Václavíčkem na www.zlinskydenik.cz

(Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/v-sobotu-se-ve-zline-potreti-konal-den-s-kavou-20181021.html)