Světově proslulý trumpetista Gábor Tarkövi v Kongresovém centru ve Zlíně

GALAKONCERT se sólotrumpetistou Berlínské filharmonie Gáborem Tarkövi uslyšíte v pražském Rudolfinu, brněnském Besedním domě a zlínském Kongresovém centru. Tento světově proslulý trumpetista vystoupí se sólovými skladbami za doprovodu Moravia Brass Bandu pod vedením Chuheie Iwasakiho již v říjnu 2019. Kromě sólových skladeb zazní v těchto sálech vůbec poprvé hudba typická pro brass band, dále skladby B. Smetany, B. Martinů, L. Janáčka, ale také světová premiéra Koncertu pro trubku a brass band Ondřeje Moťky.

23.10.2019 v 19:00

Velký sál Kongresového centra Zlín

 


Protagonisté:

Moravia Brass Band - žesťový orchestr, Chuhei Iwasaki

Sólista - Gábor Tarkövi - trubka

Program koncertu:

Leoš Janáček, Bohuslav Martinů, Bedřich Smetana, Sergej Prokofjev, Gustav Holst, Paul Lowatt-Cooper, Ondřej Moťka, Philip Sparke a Peter Graham

Vstupenky k zakoupení online zde.

Více informací na www.moraviabrassband.cz

 

Gábor Tarkövi

Gábor Tarkövi se narodil v roce 1969 v Maďarsku, Esztergom a pochází z rodiny hudebníků.
Ve svých devíti letech získal od svého otce první hodiny trumpety. Po absolvování Základní umělecké školy Győr, přešel v roce 1987 na pedagogickou hudební školu v Budapešti, kde studoval u Gyorgy Geiger. Od roku 1990 pokračoval ve studiu na Hudební akademií Franze Liszta v Budapešti ve třídě Frigyese Varasdy.
Po studiích v Budapešti mu byli velkým vzorem György Kurtág a Hans Gansch. První angažmá získal v roce 1991 jako sólotrumpetista Württembergische Philharmonie Reutlingen a v roce 1994 v Berliner Sinfonie-Orchester (dnes Konzerthausorchester). V roce 1999 se přestěhoval na stejnou pozici do Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks. Od roku 2004 je sólotrumpetistou a vedoucím trumpetové sekce v Berliner Philharmoniker. 
Vedle symfonického vytížejí hraje Tarköviho také v mnoha komorních souborech. Je členem rakouského dechové souboru Pro Brass a Brass Connection a také nově založeného Wien-Berlin Brass Quintet a Berlin Philharmonic Brass Trio.
Dále je Tarkövi vyhledávaným sólistou a pravidelně se objevuje v Evropě, USA a Asii. Jako sólista hraje s významnými orchestry včetně Berliner Philharmoniker, Kammerorchester des Bayerischen Rundfunks, China Philharmonic Orchestra, New Japan Philharmonic a Bach Collegium München. Tarkövi vede Orchestrální akademii Berlínských filharmoniků a také pořádá mistrovské kurzy po celém světě. Od roku 2018 je profesorem trubky na Universität der Künste Berlin.