Přijďte si s celou rodinou vychutnat nádhernou atmosféru koncertu v podání talentovaných dívek a naladit se do vánoční atmosféry. Zároveň tím přispět na dobrou věc - pomoc nemocným dětem.

Vystoupí Dívčí pěvecký sbor Střední pedagogické školy Kroměříž pod vedením sbormistra Jiřího Jablunky. Tento sbor reprezentuje už řadu let náš region a naši republiku na mnoha domácích i zahraničních soutěžích, kde získal již celou řadu úspěchů a ocenění. Na koncertě zazní skladby klasické, moderní a samozřejmě vánoční.

Host koncertu: Cimbálová muzika CYRIL

Tato charitativní akce je pořádána na podporu Dne pro Zuzanku a celý výtěžek z prodeje lístků bude věnován na Dětskou onkologii.

15. 12. 2019 v 16:00

Velký sál Kongresového centra Zlín


Předprodej vstupenek je na pokladnách Golden Apple Cinema a u sbormistra Dívčího pěveckého sboru SPgŠ Kroměříž Jiřího Jablunky. Na místě se budou vstupenky prodávat hodinu před koncertem.

Bližší informace na telefonu 733 127 777.

Cena vstupenek : 125 Kč

 

Dívčí pěvecký sbor Střední pedagogické školy Kroměříž (SPgŠ) byl založen v roce 1966  profesorem Vlastimilem Válkem. Od roku 1983 pak téměř třicet let sbor pracoval pod uměleckým vedením sbormistra Jana Štěpánka. V září 2013 převzal pěvecký sbor Jiří Jablunka. Korepetitorkou sboru je od roku 2014 Eva Kočařová.     

Pěveckou základnu sboru tvoří asi 80 dívek ve věku 15 – 19 let. Součástí přípravy sboru jsou pravidelné zkoušky dvakrát týdně a další soustředění.  Za dobu své existence uskutečnil dívčí pěvecký sbor více než tisíc vystoupení doma i v zahraničí, reprezentoval na mnoha mezinárodních soutěžích. Muzikálnost a hlasovou kulturu obdivovali posluchači téměř ve všech státech Evropy.

V roce 2006 získal sbor zlatou medaili v čínském městě Xiamen, kde probíhaly 4. světové sborové hry, a stal se tak jedním z nejúspěšnějších sborů v České republice. Rok 2011 znamenal zisk dvou zlatých medailí na Mistrovství světa mládežnických sborů a 2. Grand Prix ve sborovém zpěvu v rakouském Grazu.  

V roce 2016 sbor získal zlatou medaili na Mezinárodním festivalu Svátky písní v Olomouci (Mundi Cantant, kategorie mládežnické sbory do 19 let) a z Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby s Cenou Petra Ebena v Praze přivezl několik ocenění: zlaté pásmo, vítěz kategorie velkých sborů a zisk Ceny Petra Ebena.

Rok 2017 kromě zlatého pásma a několika zvláštních cen na Hudebním festivalu pedagogických škol v Brně přinesl zisk zlatého pásma v kategorii komorní ženské sbory do 24 členů a diplom za nejlepší novinkovou skladbu (Jan Nowak: Hříšnice) na 60. Festivalu sborového umění v Jihlavě.                                 

Z posledních úspěchů jmenujme vynikající výsledky z Mezinárodní soutěže PRAGA CANTAT 2017 – zlaté pásmo (kategorie mládežnické sbory) a stříbrné pásmo (duchovní hudba),

V dubnu 2018 sbor reprezentoval ČR na koncertu zemí V4 v maďarské Budapešti, v červnu se zúčastnil prestižní soutěže Florilège Vocal de Tours ve Francii a koncertoval také v partnerském městě Kroměříže Châteaudun.