GALAKONCERT SE ZOLTÁNEM KISSEM

Zoltán Kiss, trombonista světového formátu a člen žesťového septetu MNOZIL BRASS, je sólistou GALAKONCERTŮ MORAVIA BRASS BANDU. Každoročně orchestr zve světové sólisty, aby vystoupili pod vedením šéfdirigenta Chuheie Iwasakiho na tradičních říjnových koncertech.

27. 10. 2020 v 19:00

Velký sál Kongresového centra Zlín


Originální kompozice, aranžmá klasické hudby i světová premiéra Koncertu pro trombon a brass band Ondřeje Moťky Vás čekají na třech unikátních koncertech v říjnu 2020!

Galakoncerty s trombonistou a členem Mnozil Brass, Zoltánem Kissem, uslyšíte kromě brněnského Besedního domu 24. 10., také v pražském Rudolfinu 26. 10. a zlínském Kongresovém centru 27. 10. 2020. Tento světově proslulý trombonista vystoupí se sólovými skladbami za doprovodu Moravia Brass Bandu pod vedením Chuheie Iwasakiho.

Vstupenky k zakoupení online zde.

Více informací na www.moraviabrassband.cz

ZOLTÁN KISS 

Zoltán Kiss se narodil v Budapešti v Maďarsku v roce 1980 a do značné míry se učil sám hře na trombon. Svou techniku ​​rozvíjel inspirací od předních trumpetistů. Navštěvoval Chopinovu univerzitu hudby ve Varšavě a vyhrál několik národních soutěží jako sólista i člen komorních souborů.

Zoltán Kiss byl v roce 2005 pozván na konkurz na rakouského žesťového septetu Mnozil Brass, se kterým nyní koncertuje po celém světě a pořádají více než 100 koncertů ročně.

Doposud vydal tři sólová alba: Slideshow (2010), Rebelión (2011) a Non-Stop (2014). V roce 2014 byl Zoltán jmenován mezinárodním trombonovým lektorem pro Centrum dechových nástrojů Philipa Jonesa (Royal Northern College of Music) v Manchesteru ve Velké Británii.

Zoltán Kiss hraje výhradně na své trombony, které mají jeho značku: Kissbone a KissboneX, navržených ve spolupráci s rakouským výrobcem Schagerl.

Zoltán Kiss má také vlastní designový nátrubek, který se pyšní jeho jménem. Kdykoliv mu to čas dovolí, angažuje se jako hostující sólista, pedagog nebo člen porot mezinárodních soutěží.